Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej ma własną stołówkę
300 obiadów dziennie

29 listopada odbyło się oficjalne otwarcie stołówki przy Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej. Stołówka ma zdolność produkcyjną do przygotowania i wydawania minimum 300 obiadów dziennie w trzech rotacjach.

W uroczystym otwarciu wzięli udział m. in.: burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski, członkowie ostatniego Zarządu Miasta z byłym burmistrzem Jackiem Józenką, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

W związku z uruchomieniem stołówki przy ul. Jaśminowej, Zarząd Miasta ogłosił dwa przetargi nieograniczone: na adaptację istniejących sal na stołówkę szkolną przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz na jej wyposażenie. 

Pierwsze z tych postępowań zostało rozstrzygnięte na początku lipca br. Roboty budowlane, sieć i przyłącza kanalizacji sanitarnej, wentylację mechaniczną, instalację wodno-kanalizacyjną, cw i elektryczną, drogę dojazdową (ciąg pieszo-jezdny) wykonała firma "E-M-B" z Lublina. Wartość tego zamówienia wyniosła 241.755,94 zł.
We wrześniu został rozstrzygnięty przetarg na wyposażenie stołówki, który wygrała firma Gama Gastro z Gdańska, oferując za realizację zamówienia 166.352,71 zł. Stołówkę zaopatrzono m. in. w niezbędne urządzenia gastronomiczne (kotły, kuchnię, zmywarkę) czy meble (100 krzesełek, 28 stolików).

Powierzchnia użytkowa stołówki, która znajduje się w podpiwniczeniu budynku szkoły, wynosi 235,8 m. kw. Wszystkie pomieszczenia przylegają do korytarza. Na stołówce będzie można wydać minimum 300 obiadów dziennie w trzech rotacjach.

Środki na realizację prac związanych z uruchomieniem stołówki pochodzą z budżetu, ale dokumentacja projektowa została przygotowana bez wkładu finansowego gminy.

 

www.leczna.pl (3.12.2002 r.)