Łęczyńscy taekwondocy walczyli w Berlinie


Kolejny udany start zanotowali taekwondocy Lubelskiego Klubu Sportów Walki "Dan" z Łęcznej. W dniach 14-15 lutego wzięli oni udział w otwartych mistrzostwach Berlina w wersji WTF, w których wystąpiło 370 zawodników z 39 drużyn.

Trzykrotnie na podium stawał Adrian Klajda, który znakomicie zaprezentował się zwłaszcza w walkach. O klasie naszego zawodnika boleśnie przekonał się turecki rywal już w pierwszej walce. Kilkanaście sekund po komendzie rozpoczynającej walkę Turek znalazł się na deskach po efektownym kopnięciu w głowę. Tajemnicą sędziego pozostanie, dlaczego nie zakończono w tym momencie pojedynku, choć rywal nie był zdolny do walki znacznie dłużej niż 10 sekund. Wynik końcowy mógł być jednak tylko jeden - po kolejnym kopnięciu w głowę Adrian wygrał przed czasem.
Kolejny pojedynek z Niemcem zakończył się " dwucyfrówką" 10:0. W finale łęcznianin spotkał się z bardzo groźnym Bośniakiem Bojanem Aladziciem. Odpowiednio nastawiony Adrian rozegrał walkę znakomicie taktycznie wygrywając niezagrożony na punkty 3:0 - żadnemu z jego rywali nie udało się w walkach z nim zdobyć ani jednego punktu! 
Drugie złoto zdobył w konkurencji walk jednokrokowych w zespole z Lucjanem Bosakiem. Również identyczna, jak na kilku ostatnich wspólnych występach obu chłopców, była kolejność w układach - tutaj Lucek ponownie pokonał Adriana, który musiał zadowolić się srebrem.
Złoto w układach zapisała na koncie Iwona Duklewska, która w walkach ulęgła w półfinale utytułowanej Agacie Ćwiakowskiej ze Świnoujścia, wyższej niemal o głowę. Brat Iwony - Rafał zdobył srebro w walkach ulegając w finale zawodnikowi niemieckiemu. Na piątym miejscu uplasowała się Marzena Targońska.

Jak co roku w lutym LKSW "Dan" zaprasza na treningi wszystkich, którzy chcieliby pójść w ślady naszych medalistów. W czasie ferii zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej we wtorki i czwartki w godz. 18.30-20.00, zaś po zakończeniu ferii - w poniedziałki 17.00-18.30 oraz we wtorki i czwartki w godz. 17.00-20.15. Pierwszy miesiąc treningów jest bezpłatny.

Źródło:
Piotr Bernat
www.taekwondo.prv.pl