Górnik Łęczna - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)

Górnik Łęczna po dramatycznym spotkaniu wygrał w sobotę (25 X) przed własną publicznością z Górnikiem Polkowice 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Paweł Bugała.

Gospodarze mecz kończyli w 9, a goście - w 10. W 11 minucie czerwoną kartkę za niebezpieczne zagranie ujrzał Artur Bożyk, a w drugiej połowie, w 64 minucie, ta sama kara za zagranie ręką spotkała Tomasza Copika. Siedem minut przed końcem spotkania sędzia czerwonym kartonikiem ukarał też zawodnika gości - Arkadiusza Maciejewskiego za faul na wychodzącym na pozycję strzelecką Mirosławie Budce

Bartosz RachowskiBohaterem spotkania okazał się łęczyński bramkarz Bartosz Rachowski, godnie zastępujący kontuzjowanego Roberta Mioduszewskiego, który w 65 minucie obronił rzut karny egzekwowany przez Milana Bosanaca.
O tym że nie wykorzystane sytuacje się mszczą przekonał wszystkich Paweł Bugała. 2 minuty po obronionym przez Rachowskiego rzucie karnym pomocnik Górnika przepięknym strzałem pod spojenie słupka z poprzeczką zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Łęcznianie grający w dziewięciu nie oddali już 3 punktów.

W meczu z Polkowicami nie zagrał Sylwester Czereszewski. Okazuje się, że jego kontuzja, z powodu której wcześniej opuścił plac gry w meczu z Lechem Poznań jest poważna. "Czereś" ma zerwane więzadło przyśrodkowe kolana, co wymaga operacji. Napastnik nie zagra prawdopodobnie aż do marca 2004 r.

Górnik jest wiceliderem ektraklasy. W ten czwartek (30 X) przed zawodnikami trenera Jacka Zielińskiego arcytrudne wyjazdowe spotkanie z aktualnym mistrzem Polski - Wisłą Kraków, a w następnych kolejkach górnicy zmierzą się z Górnikiem Zabrze (8 XI, g. 18.00) i Amiką Wronki (22 XI, g. 18.00).