Z mistrzem Polski bez Ukraińców


Gwarek Łęczna w niedzielę (23 marca) podejmie w hali przy ul. Jaśminowej 4 pięściarzy aktualnego mistrza Polski - Hetmana Białystok. 

W najbliższy weekend czeka nas szlagier rozgrywek bokserskich - mecz pięściarzy Gwarka zajmujących I lokatę w lidze z aktualnym mistrzem Polski Hetmanem Białystok. 

W tym sezonie podopieczni trenera Władysława Maciejewskiego nie przegrali ani razu, z kolei białostoczczanie dwa razy z rzędu sięgali po tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W Hetmanie boksuje 6 kadrowiczów, a nazwiska Grzegorz Kiełsa czy Mirosław Nowosada sympatykom pięściarstwa mówią wszystko. 

Niestety, liczna z pewnością widowania, która w niedzielę zawita do hali na os. Bobrowniki nie obejrzy pojedynku w wadze superciężkiej pomiędzy Aleksijem Mazykinem, jednym z najlepszych zawodników
w Europie i Kiełsą. Tak się złożyło, że termin meczu Gwarka z Hetmanem pokrywa się z mistrzostwami Ukrainy i Mazykina, podobnie jak Genadija Ozoryńskiego, nie ujrzymy na ringu w Łęcznej. 

Przewidywany zestaw par (na pierwszym miejscu Gwarek)
- waga musza: Tomasz Zajączkowski - Paweł Juszczyk, kogucia: Daniel Zajączkowski - Sergiej Karaczun, piórkowa: Marek Kucharski - Marcin Łęgowski, lekka: Aleksander Nycz - Mariusz Głażewski, półśrednia: Paweł Spryszyński - Artur Bojanowski, lekkośrednia: Przemysław Sobczak - Mirosław Nowosada, średnia: Robert Gniot - Piotr Wilczewski, półciężka: Patryk Frąckowiak - Aleksy Kuziemski, ciężka: Łukasz Zygmunt - Krzysztof Zimnoch, superciężka: Wojciech Jastrzębski - Grzegorz Kiełsa.

Tabela ligi bokserskiej - po 4 kolejkach:

1. Gwarek - 6:0 - 42:18
2. Imex - 5:3 - 48:32
3. Hetman - 4:4 - 49:31
4. Victoria Skok - 4:2 - 35:25
5. WAH PKB - 3:3 - 34:26
6. Walka - 2:6 - 18:62
7. Gwardia Wrocław - 1:5 - 20:40
8. Gwardia Warszawa - 1:3 - 14:26

www.leczna.pl (21.03.2003)