Punkt z Bełchatowa


Cenny remis przywieźli w sobotę z Bełchatowa zawodnicy GKS Górnik Łęczna. Punktową zdobycz uratował Kościelniak, strzelając wyrównującą bramkę w 64 min. 
W najbliższą sobotę Górnik podejmie jedenastkę Arki Gdynia, która nie ukrywa I-ligowych aspiracji. Zawodnicy z wybrzeża pokonali ostatnio naszpikowaną nazwiskami drużynę Franciszka Smudy - Piotrcovię aż 4:0.  
Początek meczu z Arką 22 marca o godz. 14.

GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:1 (0:0) 
52' Chmiest - 1 : 0
64' Kościelniak - 1:1

Widzowie: 2000
 
Bełchatów: Ptak - Berliński, Frohlich, Hinc, Augustyniak - Pawlusiński , Garguła (70' Berensztajn), Szarpak, Jelonkowski (46' Kolendowicz) - Chmiest, Kukulski (58' Patalan).
Górnik: Mielcarz - Kościelniak , Bożyk, Jarzynka, Boguś - Pastuszka (57' Bugała), Wilk, Copik, G. Bronowicki - Skwara (85' Bański), Griszczenko (74' Iwanicki ).

Wyniki 19. kolejki:

Arka Gdynia - Piotrcovia - Ptak 4 - 0 (2 - 0) 

Kaczorowski (2') Murawski (8' - karny) Murawski (89') Rusinek (90') 

Stomil Olsztyn - Tłoki Gorzyce 2 - 2 (1 - 1) 
Cieśliński (43') Rudolf (82') - Pałkus (23') Pałkus (48') 

Aluminium Konin - Ruch Radzionków 2 - 1 (2 - 1) 

Maciejewski (1') Duda (13') - Jaromin (34') 

RKS Radomsko - Stasiak Ceramika Opoczno 2 - 1 (2 - 0)
 
Kowalczyk (9') Filipczak (32 ') - Bugaj (74') 

MC Podbeskidzie Bielsko - Biała Górnik Polkowice 0 - 1 (0 - 0) 

Jeziorny (56') 

Śląsk Wrocław - Hetman Zamość 3 - 1 (2 - 1)

Ulatowski - 2 (33', 76'), Sztylka (4') - Gamla (31' - z karnego).

Świt Nowy Dwór - ŁKS Łódź 0 - 2 (0 - 1) 

Stolarz (34') Duda (49') 

Stal Stalowa Wola - Polar Wrocław 1 - 4 (0 - 1) 
Sobczak (80') - Pawlak (26') Pawlak (69') Augustyniak (78') Cieśla (84') 

Z

R P BRAMKI PKT.
1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 13 3 2 23 - 12 39
2 Górnik Polkowice 11 3 4 24 - 10 37
3 Arka Gdynia 8 3 7 23 - 15 31
4 Górnik Łęczna 8 4 6 27 - 24 30
5 Aluminium Konin 9 7 2 25 - 22 29
6 Polar Wrocław 8 6 4 24 - 16 28
7 Piotrcovia Piotrków Trybunalski 7 7 4 20 - 22 25
8 Śląsk Wrocław 7 7 4 22 - 17 25
9 GKS Bełchatów 5 4 9 23 - 16 24
10 RKS Radomsko 5 4 8 20 - 21 23
11 MC Podbeskidzie Bielsko-Biała 5 6 7 20 - 22 22
12 Stal Stalowa Wola 5 7 6 19 - 28 21
13 Ceramika Opoczno 5 8 5 15 - 16 20
14 Tłoki Gorzyce 4 6 8 20 - 20 20
15 ŁKS Łódź 5 10 3 18 - 21 18
16 Hetman Zamość 4 10 4 19 - 34 16
17 Stomil Olsztyn 3 7 8 21 - 29 15
18 Ruch Radzionków 3 10 5 15 - 23 14

www.leczna.pl (17.03.2003)