I OTWARTY BARBÓRKOWY TURNIEJ
TENISA STOŁOWEGO

7 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Łęcznej odbył się I Barbórkowy Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział aż 111 zawodników z powiatu łęczyńskiego.

Zawody rozgrywane były w 3 kategoriach: mężczyźni powyżej 18 lat - 8 osób, chłopcy do lat 18 – 89 osób i dziewczęta do lat 18 – 14 osób.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał przedstawiciel władz miasta, sekretarz Jerzy Małek, podkreślając wielki wkład i zaangażowanie działaczy klubu Pojezierze, którzy w niedługim czasie potrafili zawiązać sekcję tenisa stołowego i zorganizować dwa turnieje.

W kategorii mężczyzn I miejsce zajął niezwyciężony Piotr Bujnowski z Łęcznej, który  od nowego roku oficjalnie zostanie wcielony w szeregi działaczy LUMKS Pojezierze i będzie pełnił funkcję trenera sekcji tenisa stołowego. Drugie miejsce zdobył Paweł Cieśluk a trzecie Artur Kisielewicz z Ludwina.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Marcin Gański z Milejowa drugie Mirosław Pietras z Cyganki koło Milejowa, a trzecie Piotr Gutowicki z Ludwina.

Wreszcie w nielicznej, choć bardzo mocnej kategorii dziewcząt do lat 17 zwyciężyła świetnie grająca Dominika Kwietniewska z Pojezierza Łęczna. W walce o finał uległa jej wspaniale walcząca Sylwia Szabała z Milejowa. Na trzeciej lokacie uplasowała się zawodniczka Pojezierza, równie wspaniale walcząca i rozgrywająca piękne pokazowe mecze Kinga Czerska.

Sponsorami nagród byli:

• LUMKS Pojezierze Łęczna
  • Związek Zawodowy „Kadra” z Bogdanki
  • Związek Zawodowy „Solidarność” z Bogdanki

Impreza zakończyła się o godz. 15.45 rozdaniem pucharów, dyplomów oraz atrakcyjnych nagród.

Zarząd Ludowego Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Pojezierze” serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom Turnieju za miłą atmosferę i wspaniałego ducha walki, jaki pokazali tak licznie zgromadzeni zawodnicy.