Górnik Łęczna-Hetman Zamość 5:0 (0:0)
Derby dla Łęcznej

(16.11.) W sobotę Górnik Łęczna rozgromił na własnym stadionie Hetmana Zamość 5:0. Pierwsza połowa nie wskazywała na takie rozmiary zwycięstwa, ponieważ po 45 minutach gry na tablicy widniał wynik bezbramkowy.

Piłkarze z Łęcznej uraczyli w sobotę swoich kibiców istnym festiwalem strzeleckim, choć przez godzinę meczu gra była bezbarwna, nawet z lekką przewagą zawodników Hetmana.

W 58 min. padł pierwszy gol. Piotr Wójcik dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Piotra Cetnarowicza, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko wbić futbolówkę do bramki strzeżonej przez Macieja Zająca.
Kilkanaście minut póżniej było już 2:0 dla Górnika. Tym razem na listę strzelców wpisał się Grzegorz Szymanek - junior, który w drugiej części meczu zastąpił na boisku Andrija Griszczenkę. Okazało się, że trener Paweł Kowalski doskonale wyczuł tego dnia dyspozycję młodego piłkarza.

Rosnącą przewagę Górnika umocniło wprowadzenie do gry Pawła Bugały. Pomocnik przebywał na boisku 23 min. i zdążył w tym czasie zdobyć dwie przepiękne bramki. W 81. min. mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu podwyższył wynik na 3:0, chwilę później było 4:0 po równie dokładnym strzale Marcina Bogusia. Wspomniany wcześniej Bugała w 90 min. ustalił wynik 13 spotkania pomiędzy Górnikiem i Hetmanem w II lidze. Po indywidualnej akcji omijał kolejnych zawodników z Zamościa, aby na końcu nie dać najmniejszych szans bramkarzowi Hetmana.

W 17. kolejce Górnik wyjeżdża na mecz z liderem II ligi - Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Górnik Łęczna - Hetman Zamość 5:0 (0:0)
bramki: Cetnarowicz 58', Szymanek 75', Bugała 81' i 90', Boguś 86'

Skład Górnika: Mielcarz - Jaroszyński, Jarzynka, B. Wilk, Boguś - Szałachowski (57' Bożyk), P. Bronowicki, Skwara (67' Bugała), Wójcik - Griszczenko (46' Szymanek), Cetnarowicz

Żółtymi kartkami sędzia Tomasz Witkowski z Warszawy ukarał: Skwarę i Cetnarowicza z Górnika oraz Głąbickiego, Sobczyka i Pachelskiego z Hetmana. widzów: ok. 3.500