XII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęcznej
Jest rekord!

10 909,78 zł - taką kwotą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zasili w tym roku sztab w Łęcznej.

Od rana 35 wolontariuszy kwestowało na ulicach Łęcznej oraz w siedzibie sztabu - w Centrum Kultury. Tam odbywał się koncert XII finału WOŚP.

Najpierw na scenie zaprezentowali się mali artyści w eliminacjach do programu TVP "Od przedszkola do Opola". Po południu rozpoczął się blok estradowy w wykonaniu łęczyńskich solistów i zespołów.

Przed godziną 17.00 rozpoczęła się licytacja na rzecz WOŚP. Kupić można było m. in. prace twórców Grupy Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych "PLAMA", gadżety przekazane przez GKS Górnik, Urząd Miejski w Łęcznej i Starostwo Powiatowe, tygodniowe wczasy dla 2 osób ufundowane przez "ABC" sc - Anna i Piotr Kurek oraz okolicznościową monetę 2-złotową WOŚP, ofiarowaną przez Adama Ptasińskiego. Na aukcji najwyższą cenę uzyskała płaskorzeźba wykonana przez łęczyńskiego artystę Wojciecha Litwinka z "Plamy", którą sprzedano za 160 zł. Wczasy na Riwierze za jedyne 60 zł nabył przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Białek.

Z licytacji uzyskano kwotę 1 509,20 zł, zaś kwestujący przynieśli do sztabu łącznie 9400,58 zł, 7 dolarów amerykańskich, 12 euro, 1 złoty kolczyk.

Spośród wolontariuszy najpełniejsze puszki po całodniowej kweście mieli: Adam Ptasiński (691,79 zł), Helena Kępka (566,98 zł), Agnieszka Jaskułecka (509,27 zł), Weronika Jarska (500,95 zł).

Dzięki ofiarności mieszkańców naszego miasta padł w Łęcznej orkiestrowy rekord - 10 909,78 zł. Przypomnijmy, że przed rokiem WOŚP otrzymała z łęczyńskiego sztabu 8 972,91 zł.

www.leczna.pl (12.01.2004 r.)