LKK da pracę kierowcom z Łęcznej

Około 20 bezrobotnych kierowców z Łęcznej znajdzie w najbliższym czasie zatrudnienie w swoim zawodzie.

W środę, 19 bm. Marek Bańbuła, pełniący funkcję burmistrza Łęcznej spotkał się z prezesem Lubelskiej Korporacji Komunikacyjnej – Romanem Zajączkowskim.
LKK, właściciel popularnych "żółtków", ma zamiar znacznie zwiększyć swoje zainteresowanie naszym miastem.

Pracę otrzymają osoby głównie z samej Łęcznej ze względu na bliskość zaplanowanej w mieście bazy taborowej LKK. Na obecnym etapie nie jest jeszcze znana jej dokładna lokalizacja.

27 listopada Powiatowy Urząd Pracy będzie przeprowadzać rekrutację pracowników. Wcześniej wytypuje na spotkania 60 osób. Osoby te spotkają się w dwóch grupach z przyszłym potencjalnym pracodawcą, który podejmie ostateczną decyzję o zatrudnieniu.

LKK zamierza ponadto rozbudować lokalną sieć komunikacyjną w powiecie, przede wszystkim koncentrując się w godzinach dostosowanych do potrzeb mieszkańców (wyjazd i powrót z pracy, zakupy itp.). Korporacja myśli też dość poważnie o liniach komunikacyjnych w obrębie miasta.

Wszystko będzie się odbywać z dostosowaniem do obowiązujących rozkładów jazdy. LKK uzupełni jedynie luki, a nie będzie zastępować obecnych kursów.

www.leczna.pl (20.11.2003 r.)