Marzą o skateparku

ŁĘCZNA. Z pomysłem stworzenia skaeparku zwróciła się do władz miasta łęczyńska młodzież. Burmistrz podpisał już w tej sprawie list intencyjny, zwracając się o pomoc do potencjalnych sponsorów. Jeśli pomysł miłośników rolek i deskorolek doszedłby do skutku, inwestycja kosztowałaby 94 tys. zł.

Skatepark w Świdniku

Na pomysł stworzenia skateparku wpadli uczniowie Gimnazjum nr 2. Inicjatywa szybko zyskała aprobatę wśród młodzieży, jak również nauczycieli. W ciągu trzech dni na liście popierającej pomysł łęczyńskiej młodzieży znalazło się ponad półtora tysiąca podpisów.

- Nie dziwny się, kiedy przed nosem, potrącając siatki z zakupami przemknie nam młody człowiek na rolkach albo na schodach przed sklepem spadnie przed nami miłośnik deskorolki. Te sporty od lat ciesz się wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży, ale jeździć wciąż nie ma gdzie – tłumaczy w pismie skierowanym do włodarzy miasta młodzież.

Przed kilkoma dniami magistrat odpowiedział na inicjatywę miłośników rolek. Teodor Kosiarski podpisał list intencyjny w sprawie utworzenia skateparku.

- Wspierając inicjatywę młodzieży naszego miasta dotyczącą budowy skateparku, miejsca w którym młodzież mogłaby bezpiecznie i aktywnie spędzać wolny czas, jeżdżąc na deskorolkach, rolkach, wrotkach oraz rowerach BMX, Urząd Miejski podjął się poprowadzić przedmiotowe zadanie – czytamy w piśmie podpisanym przez burmistrza.

Ponadto urząd apeluje do każdego, do kogo z prośbą zwróci się młodzież, o wsparcie finansowe jej inicjatywy. Darowizny można wpłacać na specjalnie utworzone w urzędzie konto. A pieniędzy będzie potrzeba. Przewidywany koszt wykonania skateparku to ok. 94 tys. zł, który obejmowałby przygotowanie i utwardzanie placu oraz projekt, wykonanie i zakup oraz montaż urządzeń do ewolucji.

Konto, na które można wpłacać pieniądze (darowiznę można wliczyć w koszty prowadzonej działalności gospodarczej:

PKO BP SA nr 19 10203206 11332000630
z dopiskiem "Darowizna na budowę skateparku"

(gabi)

Źródło: "Wieści Łęczyńskie", nr 2