Wymiana młodzieży:
Uczniowie z Hajduhadhaz w Łęcznej

Od 14 lipca w Łęcznej przebywa 17-osobowa grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Hajduhadhaz. Jest to partnerskie miasto Łęcznej położone na Węgrzech.

We wtorek (15.07) węgierska grupa, której towarzyszą dwie nauczycielki, została powitana przez burmistrza Łęcznej Teodora Kosiarskiego. Burmistrz życzył gościom miłego pobytu w naszym mieście i wywiezienia z Polski jak najlepszych wspomnień.

Ta wizyta jest organizowana w ramach siódmej już edycji wymiany młodzieży szkolnej miast partnerskich - Łęcznej i Hajduhadhaz. Młodzież z Łęcznej była na Węgrzech w dniach 3-14 lipca, zaś uczniowie z kraju Balatonu wyjadą z Polski 25 lipca rano.

W programie organizator - Zespół Szkół nr 1 w Łęcznej - zaplanował m. in.: turystykę krajoznawczą (wycieczki do Lublina, Krakowa, Wieliczki, Puszczy Białowieskiej), rozgrywki sportowe, wyjazd nad Jezioro Białe, a także nieco rozrywki.

www.leczna.pl (15.07.2003 r.)