Pożegnaliśmy gości z Treviolo

29 czerwca, w niedzielę burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski uroczyście pożegnał delegację z miasta partnerskiego - Treviolo.

Włosi przebywali u nas tydzień. Zwiedzili nie tylko Łęczną, ale również Poleski Park Narodowy, Lublin, tereny Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Młodzież rozgrywała mecze piłkarskie z łęczyńskimi nastolatkami, nawiązując wiele znajomości.

W przedostatnim dniu pobytu w Polsce dorosłych gości z Treviolo pożegnali: burmistrz, zastępca burmistrza Dariusz Kowalski, sekretarz miasta Jerzy Małek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Białek. Był również obecny Janusz Mieczkowski, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Łęcznej - głównego koordynatora tej wizyty. Młodzież w tym czasie bawiła się na dyskotece.

Mieszkańcy Treviolo o wizycie, jak i o samych mieszkańcach Łęcznej wypowiadali się bardzo ciepło. Valter Sottocorna wręczył natomiast na ręce burmistrza oficjalne zaproszenie do złożenia wizyty we Włoszech.

O wizycie przedstawicieli Treviolo również tutaj...