Wizyta gości z Treviolo

W niedzielę, 22 czerwca do naszego miasta przyjeżdża grupa gości z miasta partnerskiego Łęcznej – włoskiego Treviolo. Włosi spędzą w Polsce tydzień.

Przedstawiciele Treviolo powinni dojechać do Łęcznej około godz. 20.00. Oficjalnie powitani przez władze zostaną dzień później.

W programie wizyty są m. in.: zwiedzanie Muzeum Regionalnego, wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy, wyjazd do Poleskiego Parku Narodowego, mecze piłki nożnej, wyjazd nad jezioro Krasne, do Warszawy, Krakowa i Wieliczki. Ponadto goście z Treviolo pojadą do Lublina, gdzie zwiedzą Muzeum na Majdanku, zaplanowano również jednodniowy wyjazd do Kazimierza Dolnego.

W przedostatnim dniu wizyty zostanie zorganizowany spływ kajakowy z Milejowa do Łęcznej, debata i dyskoteka dla młodzieży. Włosi wyjadą z Łęcznej 30 czerwca rano.

Grupa włoska będzie liczyć ponad 30 osób, z czego znaczną część stanowią uczniowie - młodzi piłkarze.

Głównym koordynatorem wizyty jest Gimnazjum nr 2 w Łęcznej.

W piątek, 13 czerwca, wbrew przesądom, dotarły do Łęcznej bardzo pomyślne wieści z Komisji Europejskiej w Brukseli. Wniosek złożony w ramach programu "Town Twinning" został uwzględniony i Łęcznej przyznano na organizację wizyty ponad 6 300 euro.

Rewizyta łęczyńskiej młodzieży w Treviolo jest planowana na ostatni tydzień sierpnia.