X-lecie Szkoły Podstawowej nr 4
z Oddziałami Integracyjnymi im. Papieża Jana Pawła II


17 maja, dzień przed 83. rocznicą urodzin patrona – papieża Jana Pawła II, odbyły się uroczyste obchody jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łęcznej.

Uroczystości rozpoczęła msza święta, celebrowana w przyszkolnej hali widowiskowo-sportowej. Następnie uczniowie w części artystycznej pt. "Bogactwem jesteście wy sami, ponieważ człowiek jest bogactwem najwyższym" zaprezentowali historię szkoły oraz jej największe osiągnięcia.

Decyzję o budowie szkoły Rada Miejska podjęła we wrześniu 1992 r. Pół roku później ruszyły prace budowlane i już 31 sierpnia 1993 r. do użytku został oddany pierwszy segment. 2 września 1993 r. w nowym budynku rozpoczęły się zajęcia. Do 28 oddziałów klas I – IV uczęszczało 829 uczniów.

W roku szkolnym 1997/1998 utworzono klasy integracyjne, w których do dziś wraz z dziećmi zdrowymi uczą się dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności.

W październiku 1999 r. oddano do użytku nowoczesną halę widowiskowo-sportową, a od listopada ubiegłego roku uczniowie mogą korzystać ze stołówki szkolnej.