Sesja sołtysów

14 kwietnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęcznej odbyło się posiedzenie przewodniczących rad sołeckich z gminy Łęczna. Było ono bardziej uroczyste niż zazwyczaj - burmistrz Teodor Kosiarski podziękował bowiem sołtysom, którym wygasła kadencja.

"Życzyłbym sobie, żeby kontakt lokalnej społeczności z Urzędem Miejskim odbywał się za Państwa pośrednictwem", zwrócił się do sołtysów burmistrz. "Liczę na jeszcze lepszą i owocniejszą współpracę, bo czekają nas naprawdę duże wyzwania", dodał Teodor Kosiarski.

Burmistrz szczególnie podkreślał znaczenie funkcji sołtysa. "Nie wyobrażam sobie, żeby bez Państwa udziału gmina realizowała inwestycje na terenach wiejskich. Sołtys, a nie urząd, wie najlepiej, czym najpilniej należy się zająć".

Burmistrz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Białkiem podziękowali sołtysom, którzy przez wiele lat przewodniczyli radom sołeckim, ale od tego roku ich kadencje wygasły. Jednym ze szczególnie zasłużonych sołtysów jest 76-letni Stanisław Matyś z Zakrzowa, który tę funkcję pełnił przez 26 lat.

Stanisław Matyś, przez 26 lat sołtys Zakrzowa

Gratulacje i podziękowania od burmistrza Teodora Kosiarskiego...

... oraz od przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Białka

W części roboczej spotkania poruszono problem utylizacji zwierząt padłych, mówiono także o zmianie ustawy o zalesianiu gruntów oraz o planach prac maszyn drogowych na drogach gminnych.