Łęczna III w województwie!

Reprezentacja Łęcznej zajęła III miejsce w rozegranym w sobotę (12 bm.) w Chełmie I Samorządowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Miast Lubelszczyzny.

Walkę o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chełmie łęczyńscy samorządowcy rozpoczęli od remisu 0:0 z gospodarzami turnieju - Chełmem. W następnym meczu, po bramkach radnego Kaziemierza Budki i burmistrza Teodora Kosiarskiego, zwyciężyli 2:0 z reprezentacją samorządu z Piask. Takim samym rezultatem zakończyła się potyczka łęcznian z drużyną Krasnegostawu, a bramki zdobyli: K. Budka i Andrzej Kawalec.

W walce o finał nasi zawodnicy niestety zdecydowanie ulegli późniejszemu zwycięzcy całego turnieju - samorządowcom z Międzyrzeca Podlaskiego 0:7, ale dzięki wygranej 3:2 z Frampolem po trzech bramkach K. Budki, reprezentacja Łęcznej została sklasyfikowana na wysokiej, trzeciej pozycji. W finale Międzyrzec Podlaski pokonał Chełm 5:2.

Sobotni turniej cieszył się dużym zainteresowaniem - wzięło w nim udział 14 ekip samorządowych z całej Lubelszczyzny.

Skład drużyny Łęcznej: Marcin Wiącek - Teodor Kosiarski, Tadeusz Białek, Andrzej Kawalec, Józef Matysiak, Kazimierz Budka, Roman Medyński, Roman Kościelski, Bogusław Góral, Wojciech Drozd, Andrzej Czerniak, Zbigniew Tadyniewicz, Bogusław Kulikowski.

Samorządowi piłkarze otrzymali w nagrodę upominki, puchar i dyplomy.

www.leczna.pl, (14.04.2003 r.)