VI Ogólnopolski Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych
Łęczna 2003

Jak co roku, ten popularny festiwal będzie trwał przez ostatni weekend lipca – w tym roku 26 i 27 lipca. Wzorem ubiegłorocznych edycji, kapele będą muzykować na Targowisku Miejskim przy ul. Braci Wójcickich.

Do 19 kapel z całej Polski wysłano już regulaminy festiwalu wraz z kartami zgłoszeń. Artyści na odpowiedź mają czas do 10 lipca, zaś do 20 lipca zostaną wysłane zawiadomienia o zakwalifikowaniu się do festiwalu.

Według wstępnego programu, w sobotę 26 lipca o godz. 16.00 rozpoczną się przesłuchania, które potrwają ok. 5 godzin. W niedzielę, po koncertach plenerowych (kapele grają na ulicach Łęcznej) nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom.

Tegoroczna edycja łęczyńskiego festiwalu będzie uświetniona jubileuszem 10-lecia Górniczej Kapeli Podwórkowej "Karbon", która była inicjatorem i pomysłodawcą zorganizowania tej imprezy w Łęcznej.

"Tu czuje się ludzkie ciepło i bliskość", powiedział o Łęcznej Wojciech Nuckowski z kapeli "Fidelis". Tadeusz Kwiatkowski-Cugow: "Podwórka i ulice to miejsca, gdzie rodzi się prawdziwa sztuka. Folklor ulicy posiada cechy niekwestionowanego autentyzmu. Dlatego muzycy pochodzący z tych miejsc grają sercem i uczuciem".

I faktycznie - co roku festiwalowi towarzyszy wspaniała atmosfera i wyśmienita zabawa. Z pewnością 26 i 27 lipca 2003 r. nie będzie inaczej.

Już dziś zapraszamy do spędzenia ostatniego weekendu lipca w Łęcznej!